Strona głowna Ogólne Jose Mourinho odmienił Tottenham!

Jose Mourinho odmienił Tottenham!

Jose Mourinho udanie zadebiutował jako trener Tottenhamu, który w sobotę ograł 3:2 West Ham United. Goście wygrali pierwszy wyjazdowy ligowy mecz od stycznia 2019 roku.

We wtorek z funkcją trenera Tottenhamu Hotspur pożegnał się Mauricio Pochettino. Trener, który kilka miesięcy temu wprowadził londyński zespół do finału Ligi Mistrzów. Dzień po zwolnieniu Argentyńczyka, klub zaprezentował nowego szkoleniowca. Został nim Jose Mourinho, który w grudniu 2018 roku rozstał się z Manchesterem United. Portugalczyk bardzo udanie rozpoczął przygodę z Kogutami.

Goście objęli prowadzenie dopiero w 36. minucie, gdy Hueng Min Son minął rywala w polu karnym i mocnym strzałem w środek bramki pokonał Roberto Jimeneza, który zastępował kontuzjowanego Łukasza Fabiańskiego. Pod koniec pierwszej połowy było już 2:0. Wydawało się, że piłka opuści murawę, ale Dele Alli popisał się kapitalnym wślizgiem i podał ją do Sona, który zagrał wzdłuż bramki do niepilnowanego Lucasa Moury. Brazylijczyk z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Już w 49. minucie na 3:0 podwyższył Kane, który mocnym strzałem głową pokonał bramkarza. Na kwadrans przed końcem meczu bramkę honorową zdobył Michail Antonio. W doliczonym czasie gry bramkę zdobył Angelo Ogbonna.

Tottenham dzięki zwycięstwu ma 17 punktów, a West Ham o cztery mniej. Prowadzi Liverpool z 37 punktami na koncie.