Reklama
Strona głowna Gwiazdy Justyna Nagłowska opowiedziała o swojej walce z depresją!

Justyna Nagłowska opowiedziała o swojej walce z depresją!

od Marcin Karwoski
Reklama
Justyna Nagłowska, żona Borysa Szyca postanowiła na swoim instagramie opowiedzieć o swojej walce z depresją. Okazuje się, że mimo tego, że udało jej się uporać z tą straszną chorobą to ta do niej ciągle wraca.

23 lutego obchodziliśmy ogólnopolski dzień walki z Depresją. Z tej okazji wiele popularnych osób opowiedziało o swoich przeżyciach z tą chorobą. Okazuje się, że żona Borysa Szyca również się borykała z depresją. Na jej instagramie ukazał się obszerny wpis.

Justyna na swoim instagramie pochwaliła się nowym wpisem. Celebrytka postanowiła w nim poruszyć temat depresji z która się kiedyś zmagała. Gwiazda na początku zdradziła, że nie chce poruszać tego tematu w pełni wszystko przez to, że jest aktualnie w ciąży. Jak sama przyznała, że samo opowiadanie wywołuje u niej bardzo dużo negatywnych emocji.

Jak już niektórzy wiecie, ta choroba od lat nie jest mi obca. Dotyka też coraz większą liczbę ludzi. Po cichu zabiera ich z tego świata. Nie rozumieją jej bliscy cierpiących osób, jest często bagatelizowana – kwitowana stwierdzeniem – „ogarnij się”. Opowiem jeszcze o moich doświadczeniach z depresją, ale dopiero kiedy ja i mój synek będziemy już razem, a moja gospodarka hormonalna się ustabilizuje. Na czas trwania ciąży wycofałam się z poruszania tego tematu publicznie, dla naszego dobra, bo to zawsze generuje spore emocje

Gwiazda w dalszej części opisu zdradziła dlaczego ukazał się u niej taki wpis. Okazuje się, że celebrytka doskonale wie, jaką poważna chorobą jest depresja.

Ale nie chciałam, aby ten dzień przeszedł tu bez echa. Świadomość tego, co mi szkodzi, co powoduje, że wracam na tory choroby, to część mojego życia w zdrowiu. Zdobyłam ją podczas pracy z psychologiem, do czego i Was bardzo namawiam..

View this post on Instagram

23 lutego to Ogólnopolski Dzień Walki z Depresja. Jak już niektórzy wiecie, ta choroba od lat, nie jest mi obca. Dotyka też coraz większą ilość ludzi. Po cichu zabiera ich z tego świata. Nie rozumieją jej bliscy cierpiących osób, jest często bagatelizowana – kwitowana stwierdzeniem – „ogarnij się”. Opowiem jeszcze o moich doświadczeniach z depresją, ale dopiero, kiedy ja i mój synek będziemy już razem, a moja gospodarka hormonalna się ustabilizuje. Na czas trwania ciąży wycofałam się z poruszania tego tematu publicznie, dla naszego dobra, bo to zawsze generuje spore emocje. Ale nie chciałam, aby ten dzień przeszedł tu bez echa. Świadomość tego, co mi szkodzi, co powoduje, że wracam na tory choroby, to część mojego życia w zdrowiu. Zdobyłam ją podczas pracy z psychologiem, do czego i Was bardzo namawiam. Jeśli czujecie, że jesteście pochłaniani przez czarną dziurę, a Wasza głowa nie współpracuje z ciałem, jeśli ogarnia Was nieuzasadniony lęk, kiedy nie potraficie zapanować nad emocjami ( u niektórych zamiast lęku, pojawia się trudna do opanowania złość), nie zwlekajcie, idźcie do psychologa i psychiatry. To żaden wstyd, czy oznaka Waszej słabości, to choroba, która może dopaść KAŻDEGO z nas. Nie ważne, czy masz trudną sytuację życiową, czy twoje życie przypomina bajkę. I trzeba się leczyć, nauczyć się reagować na jej symptomy, aby zapobiegać nawrotom. Jestem tego przykładem. Z moich ostatnich dwóch epizodów depresyjnych udało mi się wyjść bez leków. Przy pomocy psychoterapii, mojej świadomości, otwarcia się na chorobę i wsparciu bliskich. Bądźcie uważni na ludzi chorych, jeśli macie kogoś, kto choruje w Waszym otoczeniu, zasięgnijcie języka u psychologa, jak możecie pomóc. Czytajcie. Pojawia się coraz więcej publikacji na ten temat. Jeśli chcecie przeczytać o moich doświadczeniach z depresją zapraszam na bloga www.naglowska.pl. Tam, jakiś czas temu, opisałam jak JA to czuję. Może komuś pomoże. Poszukajcie wpisów „Pamiętam, gdzie byłam”, „Depresja i co dalej… ?”, „Nawroty, zwroty i powroty. Bo depresja lubi się powtarzać.” Pamiętajcie, nie jesteście sami. Jest nas więcej i razem możemy zdrowieć ❤️#ogolnopolskidzienwalkizdepresja

A post shared by 🙈🙊🙉🇵🇱 (@jus_naglowska) on

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz