Reklama
Strona głowna Ogólne Kamil Durczok wyszedł z aresztu

Kamil Durczok wyszedł z aresztu

od Robert Kowalczyk
Reklama
Kamil Durczok uniknie aresztu. Musi wpłacić 15 tysięcy zł poręczenia majątkowego

Kamilowi Durczokowi postawiono dwa zarzuty – za jazdę pod wpływem alkoholu i sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa w ruchu lądowych grozi mu łącznie od 9 miesięcy do 14 lat więzienia. Dziennikarz na rozprawę będzie oczekiwał poza aresztem śledczym. Sąd zezwolił bowiem na wyjście z aresztu, wyznaczając kaucję w wysokości 15 tysięcy złotych.

Kamil Durczok spowodował kolizję – miał 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu

W piątek, 26 lipca br., znany dziennikarz telewizyjny Kamil Durczok, poruszając się samochodem marki BMW, spowodował kolizję na drodze krajowej nr 1 w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego. Po zbadaniu trzeźwości okazało się, że ma 2,6 promila w wydychanym powietrzu. Szczęśliwie w kolizji nikt nie ucierpiał.

Kamil Durczok z zarzutami, wniosek o areszt odrzucony

Na posiedzenie aresztowe oczekiwał w piotrkowskim areszcie. W dniu dzisiejszym (29 lipca br.) Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim postawiła dziennikarzowi dwa zarzuty. Pierwszym z nich jest prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwym, drugi zaś dotyczy sprowadzenia bezpośredniego zagrożenia w ruchu lądowym. Za jazdę pod wpływem alkoholu grożą dwa lata więzienia, spowodowanie niebezpieczeństwa w ruchu lądowych od 9 miesięcy do 12 lat.

Jednocześnie sąd oddalił wniosek prokuratora o areszt dla Kamila Durczoka. Poręczenie majątkowe wynosi 15 tysięcy złotych – dziennikarz ma 7 dni na wpłatę wyznaczonej kwoty.

Kamil Durczok przeprasza: to, co się wydarzyło, jest karygodne

Kamil Durczok przyznaje się do pierwszego zarzutu, nie zgadza się jednak z drugim. Dziennikarz stanął przed kamerami i przeprosił wszystkich, których zawiódł swoim postępowaniem. W szczególności przeprosił najbliższych, którzy najbardziej przeżywają zaistniałą sytuację.

Kamil Durczok prosił, by nie używać inicjałów nazwiska, a posługiwać się jego pełnym imieniem i nazwiskiem.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz