Reklama
Strona głowna Gwiazdy Kasia Dziurska opowiedziała na pytania dotyczące hashimoto i sebo!

Kasia Dziurska opowiedziała na pytania dotyczące hashimoto i sebo!

od Marcin Karwoski
Reklama
Kasia Dziurska ostatnio na swoim instagramie postanowiła zrobić Q&A. Celebrytka odpowiedziała na wiele pytań. Gwiazda nawet poruszyła temat dotyczący chorób tarczycy.

Kasia Dziurska jest inspiracją wiele kobiet. Celebrytka na swoim instagramie codziennie dzieli się swoimi nowymi inspiracjami treningowym. Trenerkę aktualnie obserwuje ponad 400 tysięcy osób. Warto dodać, że Kasia również bardzo chętnie na swoim profilu porusza tematy z swojego życie prywatnego jak i zawodowego.

Kasia ostatnio na swoim instagramie postanowiła zrobić małe Q&A. Gwiazda została zapytana o pierwsze objawy chorób tarczycy.

Wzdęcia, gazy, wędrujące bóle brzucha, problemy z wypróżnieniem się, przelewanie w brzuchu, brak apetytu

Celebrytka w dalszej części wyznała, że własnie dlatego jest warto robić sobie badania na SIBO.

Dla swojego spokoju powinniśmy się zbadać. Zwłaszcza jeśli towarzyszą nam objawy typowe dla SIBO. Według specjalistów występowanie zespołu SIBO jest bardziej powszechne u osób z niedoczynnością tarczycy i hashimoto, niż u zdrowych, może dotyczyć nawet ponad połowy chorujących na tarczycę. Dodatkowo, u osób z niedoczynnością tarczycy częściej dochodzi do zaburzeń perystaltyki jelit (zmniejszonej aktywności motorycznej przełyku i żołądka), które mogą być czynnikiem ryzyka rozwoju przerostu bakteryjnego jelita cienkiego

Reklama
1 komentarz
0

Zobacz również

1 komentarz

Dorota 22 stycznia 2020 - 15:12

SIBO, trzeba chyba sprostować w tytule…

Napisz

Zostaw komentarz