Reklama
Strona głowna Gwiazdy Katarzyna Żak pomaga potrzebującym!

Katarzyna Żak pomaga potrzebującym!

od Damian Kowal
Reklama
Katarzyna Żak jest jedną z osób ze świata show-biznesu, która lubi pomagać innym. W jaką zatem pomoc włączyła się aktorka?

Katarzyna odwiedza często dzieci w szpitalach czytając im książki, rozmawiając, a kilka lat temu włączyła się w pomoc budowy hospicjum dla osób starszych.

Jak sama stwierdziła w rozmowie z Rewią:

Dla dzieci łatwiej jest pozyskać jakieś fundusze, ale dla starszych już nie. […] A przecież jesteśmy starzejącym się społeczeństwem. Wszyscy kiedyś będziemy potrzebować pomocy, aby pięknie i godnie odejść z tego świata. Dzięki takim miejscom, jak hospicja, możemy złagodzić ludzkie cierpienie…

Poproszona o pomoc początkowo była przerażona, jednak później dała się przekonać. Dzięki temu związała się z Chojnicami. Przez ciągłe monitorowanie prac budowalnych bywała w mieście najczęściej jak tylko mogła, pokonując za każdym razem około 700 km.

Podczas jednej z wizyt w Dzień Dobry TVN powiedziała, że:

Dzisiaj stoi już 3-kondygnacyjny budynek na 40 łóżek. Właśnie kładzione są tynki. Na miejscu i w terenie pracuje rzesza wolontariuszy.

Nadal jednak brakuje środków na wykończenie budowy:

Ciągle jednak brakuje dwóch milionów złotych, ale wierzę, że skoro udało się dojść tak daleko, to na pewno dotrzemy do celu.

Trzymamy kciuki, aby wszystko poszło po jej myśli!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Katarzyna Żak (@katarzynazak.official)

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz