Reklama
Strona głowna Gwiazdy Kinga Rusin przestrzega przed sztucznym zdobieniem grobów

Kinga Rusin przestrzega przed sztucznym zdobieniem grobów

od Karolina Melon
Reklama
Kinga Rusin angażuje się w akcje ochrony środowiska. Jej najnowszy post dotyczy zdobienia grobów. Dziennikarka apeluje do internautów, aby nie kupowali sztucznych wiązanek, które potrzebują ładnych parę lat na rozłożenie.

“Kochani! Nie kupujmy plastikowych kwiatów na groby! To jest nie tylko fatalne dla środowiska, ale też nieestetyczne i nieekonomiczne. Stara plastikowa wiązanka pokryta brudem i kurzem wcale nie „zdobi” miejsca pochówku naszych bliskich przez okrągły rok! Wyrzucona na śmietnik, bo nie nadaje się do recyklingu, będzie rozkładała się kilkaset lat, zatruwając powietrze i wody gruntowe, albo zostanie spalona emitując do atmosfery trujące substancje – czytamy pod zdjęciem z odpadami.

Zachęca do kupowania żywych kwiatów:

W Polsce hodujemy przepiękne chryzantemy, wrzosy, anturium, róże. Mieliśmy słoneczny i ciepły październik, a więc ceny naturalnych kwiatów będą przystępne. Będą wyglądać przepięknie, a kiedy zwiędną ulegną biodegradacji, niczego nie zatruwając. Wspominając naszych najbliższych, którzy odeszli nie zapominajmy o tych, którzy mają jeszcze przyjść na ten świat.

Materiały prasowe

Materiały prasowe

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz