Strona głowna Sport Kolejna kompromitacja Legii Warszawa

Kolejna kompromitacja Legii Warszawa

Legia Warszawa po bardzo słabym spotkaniu zremisowała z wicemistrzem Gibraltaru Europa FC 0:0 w meczu pierwszej rundy eliminacji Ligi Europy. Wynik można uważać za sukces, ponieważ to drużyna z Gibraltaru grała lepiej i miała lepsze okazję do strzelenia bramki.

Od samego początku spotkania gospodarze nastawili się na przejmowanie piłki i szybkie kontrataki. Trzeba przyznać, że wychodziło im to bardzo dobrze, ponieważ co chwilę pod bramką Legii było bardzo gorąco. Dalsza część pierwszej połowy to stałe ataki Europa FC, Legia traciła piłkę w środku pola w zasadzie każdej akcji. Przez całą połowę nie umiała rozegrać jednego groźniejszego ataku, czy też zagrozić jakimkolwiek strzałem. Druga połowa to dwa trafienia Legii, ale niestety za każdym razem sędzia odgwizdywał pozycję spaloną. Prawda niestety jest brutalna, bo to drużyna z Gibraltaru była drużyną lepszą, która stwarzała lepsze okazję. Można stwierdzić to po statystyce strzałów, gospodarze mieli ich 11, a Legia tylko 8.

Jest to kolejny blamaż polskiego klubu w europejskich pucharach, w ostatnich latach warszawski klub przegrywał z takimi drużynami jak Sheriff Tyraspol, Spartak Trnava czy też FC Dudelange. Remis z drużyną z Gibraltaru jest pierwszym takim zdarzeniem w historii. Jak widać dla polskich klubów nie ma rzeczy nie możliwych.