Reklama
Strona głowna Ogólne Kolejny Kubańczyk w polskiej reprezentacji?

Kolejny Kubańczyk w polskiej reprezentacji?

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Siatkarz PGE Skry Bełchatów David Fiel przyznał, że chciałby zagrać w koszulce z orzełkiem na piersi. “Wkrótce miną cztery lata, od kiedy jestem w Polsce, więc siłą rzeczy to jest coś, o czym myślę od jakiegoś czasu” mówi przyjaciel Fiel, który jest przyjacielem Wilfredo Leona.

W sobotę w barwach reprezentacji Polski zadebiutował Wilfredo Leon. 25-letni reprezentant ma polski paszport, ale urodził i wychował się na Kubie. Nad podobnym rozwiązaniem zastanawia się inny Kubańczyk. Mianowicie siatkarz PGE Skry Bełchatów David Fiel. Po debiucie Leona portal “skra.pl” porozmawiał ze swoim środkowym o całym tym wydarzeniu. Zawodnik został zapytany, czy nie chciałby zostać Polakiem. Fiel odpowiedział “Tak naprawdę wkrótce miną cztery lata, od kiedy jestem w Polsce, więc siłą rzeczy to jest coś, o czym myślę od jakiegoś czasu. Bardzo lubię ten kraj, kulturę, ludzi, to, jak ważny jest dla nich sport, na czele z siatkówką. Oni są zwariowani na punkcie tej dyscypliny! Czuję, że przyszłość zwiążę z Polską, która jest wielką częścią mojego życia. To tutaj realizuję się zawodowo, mam żonę-Polkę i wkrótce rodzinę, dom, biznes”.

Ciężko sobie wyobrazić czy Fiel przebiłby się do składu reprezentacji, ponieważ w klubie przegrywa rywalizację z Jakubem Kochanowskim oraz Karolem Kłosem. Same sprawy organizacyjne plus karencja to około 3 lata czekania na debiut w kadrze.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz