Kompozytorzy otrzymują własne muzeum (podróżujące)

Ponad 50-letni wysiłek, aby pewnego dnia stworzyć własną siedzibę Muzeum Songwriters Hall of Fame, przekształcił się w objazdową wystawę, w której Nowym Jorku znajduje się launch show. Nazwany Songwriters Hall of Fame Songwriting Experience, wystawa jest obecnie przechowywana w CUNY Graduate Center James Gallery na Manhattanie do 24 lipca.

Artefakty na wystawie reprezentują prace legendarnych autorów piosenek, w tym Sammy Cahn, Desmond Child, Steve Dorff, Woody Guthrie, Toby Keith, John Mellencamp, Alan Menken i Carole Bayer Sager, między innymi. Ponadto odwiedzający mogą obejrzeć wideo z poprzednich wydarzeń, w tym wywiady z takimi wykonawcami, jak Jimmy Jam, Toby Keith, Carole King, Smokey Robinson, Carole Bayer Sager i Diane Warren, a także uhonorowani Hal David Starlight Award John Legend, Taylor Swift i Nick Jonas. Interaktywna wystawa songwriting prezentuje również Toby ’ ego Keitha, Carole King, Smokey Robinson i Don Schlitz omawiających ich piosenki.

Wystawa traveling Songwriting Experience była kuratorowana przez Boba Santelliego, założyciela Muzeum Grammy oraz przez Współkuratora Jasena Emmona, głównego kuratora i wiceprezesa ds. kuratorskich Muzeum Grammy.

Fortepian Victora Herberta. Courtesy off Songwriters Hall of Fame

Podczas uroczystości otwarcia W połowie czerwca, Santelli powiedział, że podróżowanie „jest smakiem tego, co” w Muzeum Grammy w LA Live, gdzie doświadczenie pisania piosenek ma stały dom. Wciąż pragnienie posiadania własnego domu przekształciło się w podróżującą wystawę Shof Songwriter Experience. Jeszcze w tym roku, org spodziewa się ogłosić, kiedy wystawa będzie podróżować do innych miast.

Dotarcie do tego punktu, jakim jest objazdowa wystawa, było bardzo długo w przygotowaniu, lub jak przewodniczący National Music Publishers Association Irwin Robinson ujął to w swoich uwagach otwierających wystawę podczas premiery, „to była długa i kręta droga”, cytując piosenkę Paula McCartneya, gdy przedstawił skróconą wersję historii Muzeum.

Wraz z narodzinami Songwriters Hall of Fame w 1969 roku, coroczne wydarzenie zostało stworzone, aby uhonorować i zachęcić zmarłych i istniejących wielkich pisarzy, w celu zebrania funduszy na budowę ewentualnego muzeum, powiedział Robinson. Pomysłodawcami organizacji i Muzeum byli wydawcy muzyczni Howie Richmond i Abe Olman oraz autor piosenek Johnny Mercer.

„Pierwsza ceremonia wprowadzenia odbyła się w 1970 roku z Johnnym Mercerem przewodniczącym [SHOF] i Frankiem Sinatrą, który był honorowym przewodniczącym. Wśród autorów piosenek zaproszonych tej nocy byli Richard Rogers, Irving Berlin, Irwin Gershwin i Cole Porter-powiedział Robinson.

Podczas gdy doroczna impreza shof awards rosła w siłę, „zbieranie funduszy dla muzeum stało się jednak problematyczne”, relacjonował. „Ponieważ koszt ceremonii wzrastał z roku na rok, wszelkie zyski trafiały na utrzymanie małego biura w Nowym Jorku z jednym pracownikiem.”

Mimo to, w 1980 roku SHOF mógł otworzyć małą wystawę na jednym Times Square — ale ta przestrzeń została utracona po kilku latach-dodał.

W 1999 roku podjęto kolejne starania o utworzenie Muzeum SZOFU, które jednak zbytnio się nie powiodło. Do 2000 roku Linda Moran była working dla SHOF, a ona” miała umiejętności organizacyjne i kontakt, aby umieścić SHOF w silnej pozycji na przyszłość, co zrobiła ” – powiedział Robinson.

W końcu, według Robinsona, Moran zasugerował, aby SHOF zatrudnił konsultanta, aby ustalić, jakiego rodzaju przepływ środków pieniężnych musiałby działać muzeum, i okazało się, że nie będzie wystarczająco dużo środków pieniężnych, aby sfinansować trwające Muzeum. Zamiast tego konsultant zasugerował podróżującą wystawę-i po wielu startach i przystankach, zwłaszcza podczas pandemii Covid-19, podróżująca wystawa Songwriter Experience stała się rzeczywistością w połowie czerwca w wspomnianym CUNY Graduate Center przy 365 Fifth Avenue w starym budynku domu towarowego B. Altman.

Wystawa jest otwarta bezpłatnie dla zwiedzających od 12.00 do 18.00 od niedzieli do środy oraz od 12.00 do 20.00 w piątek i sobotę, w czwartki jest nieczynna. Wszyscy odwiedzający muszą przedstawić dowód szczepienia i wydany przez rząd dokument tożsamości ze zdjęciem.

Źródło

Bądź na bieżąco i obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News
Exit mobile version