Strona głowna Ogólne Koniec serii zwycięstw Liverpoolu!

Koniec serii zwycięstw Liverpoolu!

Manchester United zremisował przed własną publicznością z Liverpoolem 1:1. Ekipa Juergena Kloppa straciła punkty po raz pierwszy w tym sezonie. Tym samym “The Reds” stracili szanse na wyrównanie rekordu Premier League.

Liverpool był faworytem starcia z Mancheterem United. Ekipa Juergena Kloppa miała komplet 24 punktów po ośmiu zwycięstwach, za to podopieczni Ole Gunnara Solskjaera zajmowały dopiero 14. pozycję z 9 punktami – to zaledwie dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

Manchester objął prowadzenie w 36. minucie – Victor Lindelof odebrał piłkę Divockowi Origiemu na środku boiska. Daniel James wyprowadził kontratak, a akcję strzałem z bliskiej odległości wykoczył Marcus Rashford. “The Reds” rozgrywali bardzo przeciętne spotkanie, ale udało im się w końcu wyrównać w 85. minucie. Po podaniu Andrew Robertsona piłkę z najbliższej odległości skierował do bramki Adam Lallana.

Przez ten remis Liverpool stracił szanse na wyrównanie rekordu zwycięstw w Premier League. W sezonie 2017/18 Manchester City triumfował w 18 spotkaniach z rzędu, zaś Liverpool zatrzymał się na 17 zwycięstwach.