Reklama
Strona głowna Ogólne Kontuzja fińskiego skoczka narciarskiego

Kontuzja fińskiego skoczka narciarskiego

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Lider fińskiej kadry skoków narciarskich Antti Aalto doznał kontuzji kostki podczas rozgrzewki. Uraz nie jest bardzo poważny, a sam zawodnik jest wyłączony z treningów na kilka tygodni. Nie jest pewne, czy wystąpi on w inauguracyjnym konkursie w Wiśle.

Jak informuję szkoleniowiec fińskich skoczków – Lauri Hakola zawodnik najprawdopodobniej opuści pierwsze zawody sezonu. Wszystko zależy jednak od rehabilitacji i stanu zdrowia Aalto. Najbardziej prawdopodobny jest scenariusz, iż zawodnik opuści zawody w Wiśle i rozpocznie sezon od konkursów w fińskiej Ruce.

Janne Karppinen, lekarz, trener oraz fizjoterapeuta kadry, wymyślił już plan powrotu do zdrowia 24-letniego Fina. Na szczęście nie straci on całego sezonu. Byłaby to ogromna strata dla pogrążonej w głębokim kryzysie drużyny Suomi. Sam zawodnik poinformował o kontuzji na swoim profilu na Instagramie. Nie traci on nadziei na szybki powrót do zdrowia.

Antti Allto to 24-letni fiński skoczek narciarski. Zadebiutował w cyklu Pucharu Świata podczas zawodów w Wiśle, w 2017 roku. W poprzednim sezonie zajął 25. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ. Najwyższe miejsce w dotychczasowej karierze to szósta pozycja w Niżnym Tagile.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz