Strona głowna Ogólne Kosmiczny wynik! Liverpool gra dalej

Kosmiczny wynik! Liverpool gra dalej

Po pierwszej połowie Arsenal prowadził z Liverpoolem 3:2, ale drugą przegrał 2:3. Oznaczało to więc, że ćwierćfinalistę Pucharu Ligi Angielskiej (Carabao Cup) poznamy po rzutach karnych. W nich lepiej zaprezentowali się piłkarze prowadzeni przez Juergena Kloppa (5:4).

Kilka minut po przerwie goście z Londynu prowadzili już 4:2, strzelcem gola był Ainsley Maitland-Niles, który przejął piłkę zagraną do bramkarza, ta mu uciekła, ale uratował go Mesut Oezil, który wycofał mu piłkę i Maitland-Niles skierował ją do pustej bramki. W 60. minucie było już 4:4! Najpierw atomowym strzałem zza pola karnego popisał się Oxlade Chamberlain, zaś później strzałem z 15 metra popisał się Divock Origi. Ozdobą spotkania było piąte trafienie “Kanonierów”. Strzałem z 30 metrów bramkę zdobył młody Joe Willock. Gospodarze wyrównali dopiero w 90+4, a gola zdobył Divock Origi.

W serii rzutów karnych gospodarze wygrali 5:4, jedynego karnego nie strzelił Dani Ceballos.