Książe William i księżna Kate zwrócili się do ofiar pożaru.

Księżna Kate i książe William pokazali całemu światu, że w obliczu tak wielkiej tragedii, która rozgrywa się w Australii są razem z ofiarami pożaru. Na oficjalnym profilu pojawiło się oświadczenie pary królewskiej.

„Jesteśmy zszokowani i głęboko zasmuceni informacjami o pożarach, które niszczą domy, majątki i dziką przyrodę w całej Australii. Nasze myśli i modlitwy są teraz ze wszystkimi ludźmi i społecznościami, które dotknęła ta katastrofa. Wysyłamy najgłębsze kondolencje rodzinom i przyjaciołom ofiar tragedii oraz odważnym strażakom, którzy nieustannie ryzykują życiem, aby ratować życie innych.  Brzmi ich komunikat na oficjalnym profilu Pałacu Kensington.

Instagram/kensingtonroyal

Pożar zniszczył już ponad trzy miliony hektarów lasów.Jest to tragedia, która wstrząsała całym światem.

Zginęło ponad 28 osób i według naukowców szacowane jest, że mogło zginąć prawie miliard zwierząt. Do tego mieszkańcy są narażeni na zatrucie związkami chemicznymi, ponieważ niebo pokryte jest kłębami dymu z pożaru. Pojawiła się iskierka nadziei gdyż w prognozach pogody na najbliższe dni w Australii zapowiadana jest niższa temperatura i opady deszczu.  Jest szansa na opanowanie sytuacji.

Bądź na bieżąco i obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News
Exit mobile version