Strona głowna Ogólne Lech Poznań ponownie zwycięża!

Lech Poznań ponownie zwycięża!

Lech Poznań pokonał w Płocku miejscową Wisłę 2:0 w meczu 17. kolejki PKO Ekstraklasy. Po tym zwycięstwie “Kolejorz” awansował na siódme miejsce w tabeli.

Lech przyjechał do Płocka podbudowany ostatnim zwycięstwem 3:0 z Piastem Gliwice. Gospodarze zaś chcieli odnieść zwycięstwo po tym, jak w poprzedniej kolejce tylko zremisowali w Zabrzu z Górnikiem 2:2. Pierwsza połowa należała do gości z Poznania. To oni byli bardziej kreatywni, stwarzali sobie lepsze sytuacje. Jedną z nich w 32. minucie wykorzystał Tymoteusz Puchacz. Młody gracz otrzymał podanie na połowie gospodarzy, uderzył mocno w krótki róg Thomasa Dahne i dał prowadzenie gościom. Taki wynik utrzymał się do końca 1. połowy. Wisła właściwie ani razu nie zagroziła rywalom w pierwszych 45 minutach.

Na drugą połowę gospodarze wyszli bardziej zdeterminowani. Szybciej podchodzili do graczy Lecha, próbowali wyrównać. W 70. minucie jednak to goście powinni prowadzić 2:0. Joao Amaral podał prostopadle do Christiana Gytkjaera, a ten przegrał pojedynek sam na sam z Dahne. W końcówce meczu atakowali głównie gospodarze, ale nie zdołali strzelić gola na wagę remisu. Jedną z kontr wykorzystali za to goście, Pedro Tiba podał do Gytkjaera i piłkarze z Poznania podwyższyli na 2:0.