Strona głowna Ogólne Legia Warszawa pobiła swój rekord!

Legia Warszawa pobiła swój rekord!

Legia Warszawa pobiła swój własny rekord. Chodzi tutaj o liczbę minut bez wpuszczonego gola w europejskich pucharach.

Poprzedni rekord ustanowiła w sezonie 2014/15 z Dusanem Kuciakiem w bramce. Ekipa prowadzona przez Henninga Berga nie straciła gola przez 644 minuty, grając wówczas z Celtikiem, FK Aktobe, Lokeren, Trabzonsporem i Metalistem Charków. By pobić ten rekord, Legia Warszawa potrzebowała zachować czyste konto przez minimum 31 minut w czwartkowym meczu z Rangers FC.

Ta sztuka udała się wicemistrzom Polski. Przed starciem z Rangersami Legia nie straciła gola przez 613 minut. Na taki rezultat złożył się mecz z Dudelange w poprzednim sezonie. Bramkarz Arkadiusz Malarz skapitulował w 17. minucie. W obecnym sezonie między słupkami widzimy Radosława Majeckiego. Bramkarz nie puścił gola z Atromitosem (0:0 i 2:0), Kuopionem Palloseura (1:0 i 0:0) oraz Europą FC (0:0 i 3:0).