Strona głowna Ogólne Legia Warszawa znowu przegrywa.Triumf mistrzów Polski!

Legia Warszawa znowu przegrywa.Triumf mistrzów Polski!

Piast Gliwice pokonał przed własną publicznością Legie Warszawa 2:0 w spotkaniu jedenastej serii spotkań PKO Ekstraklasy. Na listę strzelców wpisali się odpowiednio Piotr Parzyszek oraz Joao Felix. Piast dzięki tej wygranej przeskoczył Legie w tabeli i plasuję się na siódmej pozycji zaś Legia jest dziewiąta.

Pierwsza połowa rozgrywana była w spokojnym tempie, jedna jak i druga drużyna nie zagroziła w znaczącym stylu. Prawdziwe emocje rozpoczęły się dopiero w drugiej części spotkania. W 58. minucie spotkania jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Piotr Parzyszek, który wykorzystał podanie od Joao Felixa. Dziesięć minut później było już 2:0, tym razem gola strzelił asystujący przy pierwszej bramce Felix. Do końca spotkania wynik pozostał bez zmian.

Dzięki tej wygranej Piast Gliwice awansował na siódme miejsce w tabeli z dorobkiem 18 punktów, Legia plasuję się na dziewiątym miejscu z 17 punktami.