Strona głowna Ogólne Lique 1. Sensacyjna porażka Paris Saint-Germain!

Lique 1. Sensacyjna porażka Paris Saint-Germain!

PSG przegrało dość niespodziewanie z Rennes 1:2 w 2. kolejce Ligue 1. W zespole z Paryża nie zagrał Neymara, który wciąż zastanawia się nad opuszczeniem drużyny mistrza Francji.

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się dobrze dla gości z Paryża, którzy od 36. minuty prowadzili po bramce urugwajskiego napastnika Edinsona Cavaniego. Jeszcze przed przerwą piłkarze Rennes wyrównali. Wyrównujące trafienie w 44. minucie  zdobył M’Baye Niang.

W drugiej połowie gospodarze zaskoczyli drużynę mistrzów Francji. Już w 48. minucie Romain del Castillo wykorzystał dobrą sytuację i dał prowadzenie Rennes. Mistrzowie Francji próbowali wyrównać, ale ta sztuka im się nie udała. Ponieśli porażkę już w 2. kolejce nowego sezonu Ligue 1. W PSG kolejny raz nie zagrał Neymar, który formalnie wciąż jest zawodnikiem PSG, ale od dłuższego czasu myślami jest już poza klubem. Paryska drużyna jest na 8. miejscu w tabeli. Rennes awansowało na 3. pozycję.