Reklama
Strona głowna Sport Lisek z rekordem Polski! Nikt jeszcze tyle nie skoczył

Lisek z rekordem Polski! Nikt jeszcze tyle nie skoczył

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Podczas mityngu Diamentowej Ligi w Lozannie Piotr Lisek ustanowił nowy rekord Polski! Nasz zawodnik wygrał całe zawody, a jego najlepsza próba to 6,01 metra. Pobił swój rekord sprzed dwóch lat kiedy to skoczył o jeden centymetr mniej.

Przebieg konkursu mógł się podobać kibicom na stadionie oraz przed telewizorami. Piotr Lisek wraz z Amerykaninem Samem Kendricksem pokonywali swoje wysokości w pierwszych próbach, nawet wysokość 5,95m, która już była rekordowym skokiem Polaka na otwartym stadionie. Od tego momentu zaczęły się jednak schody. Dwójka zawodników strąciła trzykrotnie tyczkę na wysokości 6,01 m. Potrzebna więc była dogrywka, w której tyczkarze dostali po trzy dodatkowe szanse. Polakowi udało się przeskoczyć wysokość w pierwszej próbie i wygrać cały konkurs.

Dla Piotra Liska oprócz rekordu życiowego jest to również rekord mityngu w Lozannie oraz najlepszy wynik osiągnięty w tym sezonie na świecie. Drugi ze startujących Polaków – Paweł Wojciechowski, udział w konkursie zakończył na szóstej pozycji. Jego wynik to 5,61 m.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz