Lollapalooza rozszerza się do Indii w 2023 roku, oznaczając Azjatycki debiut Festiwalu

MUMBAI-Lollapalooza podróżuje do Indii, wrażliwego cenowo rynku muzyki na żywo, gdzie apetyt na międzynarodową muzykę wszystkich gatunków znacznie wzrósł w erze streamingu.

Festiwal wielogatunkowy odbędzie się w Mumbaju w styczniu. 28-29, 2023, debiut w Azji.

BookMyShow, największa Indyjska Platforma biletowa, Promuje i współprodukuje Lollapalooza India, wraz ze światowymi producentami Perry Farrell, WME i C3 Presents, którego właścicielem jest Live Nation.

Festiwal w Mumbaju, który odbędzie się w niezapowiedzianym jeszcze miejscu „w centrum miasta”, będzie zawierał około 45 aktów odtwarzających 20 godzin muzyki na czterech scenach dla publiczności 60 000 fanów każdego dnia. 60% artystów międzynarodowych i 40% lokalnych-mówią organizatorzy Billboard.

Indie zostały wybrane jako kolejny cel Festiwalu wielogatunkowego – który rozszerzył się na trzy kraje w Ameryce Południowej i trzy w Europie w ciągu ostatniej dekady – ponieważ był to duży potencjalny rynek, który tradycyjnie był niedoceniany przez akty amerykańskie i europejskie, mówi partner C3 prezentuje Charlie Walker.

„Zazwyczaj szukamy miejsc, które nie są już zatłoczone wielkimi, wielodniowymi, wielogatunkowymi festiwalami”, mówi. „Jeśli spojrzysz na muzyczny apetyt w Indiach w [pod względem] konsumpcji strumieniowej, szybko zdasz sobie sprawę, że jest on zaniżony na żywo.”

Indyjski rynek muzyczny wzrósł o 20,3% do 219 milionów dolarów w 2021 roku, z czego 86,9% przychodów pochodziło ze streamingu, zgodnie z indyjskim przemysłem muzycznym (IMI). (Wzrost w ostatnich latach dotyczył głównie przychodów wspieranych przez reklamę.)

Indyjska edycja festiwalu trwa od co najmniej czterech lat, mówi założyciel i dyrektor generalny BookMyShow Ashish Hemrajani, ale plany zostały opóźnione z powodu pandemii. Hemrajani mówi, że nadszedł czas na takie wydarzenie.

„Po pandemii wydatki na rozrywkę na żywo drastycznie wzrosły”, mówi, zauważając, że sprzedaż biletów do filmów podwoiła się ponad dwukrotnie przed pandemią. „Istnieje ogromny stłumiony popyt.”

BookMyShow z Bombaju wcześniej promował Indie trasy Eda Sheerana, Justina Biebera i U2, i planuje sprowadzić Biebera z powrotem do Indii w październiku w ramach jego trwającej wędrówki Justice world.

Założona w 2007 roku, BookMyShow jest własnością i jest zarządzana przez Big Tree Entertainment Pvt Ltd. Firma jest obecna w ponad 650 miastach w Indiach i współpracuje z partnerami z całej branży. Firma rozwinęła się z czysto internetowej platformy sprzedaży biletów do filmów na ekranach 6,000 plus do kompleksowego zarządzania wydarzeniami rozrywkowymi na żywo, w tym koncertami muzycznymi, występami na żywo, teatrami, sportami i innymi. BookMyShow prowadzi również działalność w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Singapurze, Indonezji i Sri Lance.

Indie, które przez lata starały się przekonać wielkie zespoły do podróży do kraju o wartości 1,3 miliarda, podniosły brwi, gdy U2 zagrało swój pierwszy w historii koncert w Mumbaju w grudniu 2019 roku-znak, że Indie robią krok w kierunku stania się legalnym rynkiem Koncertowym dla globalnych zespołów.

Hemrajani opisał partnerstwo z Lollapalooza jako „długoterminowe”, nie określając liczby lat, w których podpisali kontrakt na organizację festiwalu w Indiach. Nie będzie to jednak jednorazowa akcja. „Nigdzie nie idziemy z oczekiwaniem, że nie będziemy trwać wiecznie” – mówi Walker. „Wciąż idziemy wszędzie, gdzie gwiazdated jeden.”

Oprócz flagowego w Chicago, rozpoczętego w 2005 roku, Lollapalooza ma obecnie również coroczne edycje w Santiago (uruchomiony w 2011 roku), São Paulo (2012), Buenos Aires (2014), Berlinie (2015), Paryżu (2017) i Sztokholmie (2019).

Jeśli chodzi o pozamuzyczne aspekty, z których Lollapalooza stała się znana, noga z Mumbaju „będzie bardzo podobna do wszystkich innych, w których skupiamy się na jedzeniu, organizacjach charytatywnych i dzieciach, oprócz muzyki”, mówi Walker.

Indie to niezwykle wrażliwy cenowo rynek, na którym platformy streamingowe starają się przekonać użytkowników do płacenia za subskrypcje, a najtańsze bilety na koncerty są zazwyczaj sprzedawane za 1500 rupii indyjskich (około 20 USD). Większość promotorów zależy w dużej mierze od sponsorów i polega na markach, które pokrywają od 50% do 70% kosztów. (Bilety na koncert U2 w Mumbaju w 2019 roku zaczęły się od 3000 rupii indyjskich, czyli około 40 dolarów).

Bilety Early-bird dla zarejestrowanych użytkowników Lollapalooza India, w cenie 7 000 Rs (88 USD) i więcej, będą dostępne 1 sierpnia. Zapisy będą na żywo lollaindia.com od 27 do 31 lipca. Organizatorzy spodziewają się ogłosić skład pod koniec sierpnia.

Źródło

Bądź na bieżąco i obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News
Exit mobile version