Reklama
Strona głowna Ogólne Luka Doncić się nie zatrzymuje!

Luka Doncić się nie zatrzymuje!

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Luka Donicić nie zamierza się zatrzymywać. Słoweniec po raz kolejny poprowadził Dallas Mavericks do zwycięstwa. Tym razem z Houston Rockets. 20-latek zapisał na swoim koncie 41 punktów i był najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania dwóch zespołów ze stanu Teksas.

Niedzielne starcie między dwoma zespołami z Teksasu było zapowiadane jako pojedynek dwóch gwiazd całej ligi. Mowa tu o Jamesie Hardenie oraz Luce Donciciu. Jak się okazało młodość wzięła górę nad doświadczeniem. Prowadzeni przez 20-letniego Słoweńca Dallas Mavericks wygrali na wyjeździe z Houston Rockets 137:123, notując przy okazji 5 zwycięstwo z rzędu. Doncić po raz 14 w sezonie był najlepiej punktującym zawodnikiem Mavericks. W starciu z Rockets rzucił 41 punktów (po raz drugi w obecnych rozgrywkach zdobył minimum 40 punktów), miał też 6 zbiórek i 10 asyst. Natomiast Harden zapisał na swoim koncie 32 punkty, 9 zbiórek i 11 asyst. 

Po 16 rozegranych meczach Dallas Mavericks plasują się na 4. miejscu w tabeli konferencji zachodniej (11 zwycięstw, 5 porażek). Houston Rockets, którzy rozegrali o jedno spotkanie więcej, zajmują 6. lokatę (11-6). Na najwyższym miejscu w  tabeli znajdziemy Los Angeles Lakers (14-2).

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz