Reklama
Strona głowna Gwiazdy Maciej Musiał we wzruszającym wpisie o Krzysztofie Globiszu

Maciej Musiał we wzruszającym wpisie o Krzysztofie Globiszu

od Damian Kowal
Reklama
Kiedy w 2014 roku Krzysztof Globisz doznał udaru mózgu cała Polska wstrzymała oddech… Słynny aktor zasłabł w studiu radiowej Dwójki. Mimo złego samopoczucia dokończył czytanie “Martwych dusz” i dopiero poprosił o wezwanie karetki. Globisz do tej pory ma problemy z mówieniem i chodzeniem.

Na zajęcia prowadzone przez Krzysztofa uczęszcza Maciej Musiał. Młody aktor za pośrednictwem swojego Instagrama wspomina:

Pamiętam nasze pierwsze zajęcia. Ogromne podniecenie. Powoli wszedł do sali, podpierając się o lasce usiadł w krześle, i walcząc z każdą sylabą z trudem wypowiedział – nieważne. Z wysiłkiem, patrząc nam w oczy przez kilka minut powtarzał tylko – nieważne, nieważne, nieważne. A nam łzy napływały do oczu. Bo siedział przed nami wybitny i potężny aktor, który na scenie osiągnął wszystko. A w 2014 nagle dostał udaru mózgu i teraz walczy o powrót do zdrowia, na nowo ucząc się mówić.

Musiał nie szczędził słów uznania:

Cały czas jest wspaniałym profesorem, który podczas jednych zajęć potrafi nas nauczyć więcej niż inni w cały semestr. Ale dzięki niemu mierzymy się też sami z sobą, z naszymi narzekaniami, błahymi problemami, doceniamy zdrowie i wiemy, że trzeba być dobrym człowiekiem.

Pod zdjęciem Maćka zaczęły pojawiać się także wzruszające komentarze:

  • To piękny wpis Macieju…jestem zdumiona jak bardzo wrażliwy i dojrzały jesteś w tym szalonym świecie. Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego
  • Teraz ja wycieram łze z polika . Ostatnie zdania, dobiły mnie już totalnie . 🔇
  • Dziękuję za ten post! Ukłony dla profesora🙌 To uświadamia, że każdy toczy w sobie walkę. A takie osoby pokazują, jak można zwyciężać każdego dnia. Każdego dnia od nowa

Każdy taki wpis daje człowiekowi chwilę do pomyślenia i zastanowienia się nad dniem codziennym…

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz