Reklama
Strona głowna Gwiazdy Maciej Stuhr złośliwie odpowiada Jarosławowi Kaczyńskiemu

Maciej Stuhr złośliwie odpowiada Jarosławowi Kaczyńskiemu

od Karolina Melon
Reklama
Maciej Stuhr odniósł się do Jarosława Kaczyńskiego po  podsumowaniu  filmu “Pokłosie”. Prezes skrytykował produkcję Pasikowskiego, która nawiązywała do historii programu Żydów w Jedwabnem. Ocenił ją, że niszczy reputacje polską. Jego słowa rozzłościły Stuhra, który grał jedna z ról. Aktor na profilu Facebookowym nie powstrzymał swoich emocji:

“Pan Prezes Kaczyński raczył coś wspomnieć o jednym z moich filmów. Ponieważ on i jego nowe elity mają kłopoty z przebrnięciem przez dzieła noblistów.  Za to chętnie czytają moje posty, więc spieszę z pomocą.

Zacytował także fragment Olgi Tokarczuk, który dotyczył “Pokłosia”

Zacytuję: “Wymyśliliśmy historię Polski jako kraju tolerancyjnego, otwartego, jak kraju który nie splamił się niczym złym w stosunku do swoich mniejszości. Tymczasem robiliśmy straszne rzeczy jako kolonizatorzy, większość narodowa , która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników, czy mordercy Żydów. Myślę, że trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy.” Olga Tokarczuk o “Pokłosiu”.

Zakończył zdaniem, że z wielką ochotą pójdzie na wybory.

Materiały prasowe

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz