Strona głowna Sport Magda Linette w półfinale turnieju WTA!

Magda Linette w półfinale turnieju WTA!

Magda Linette (48. WTA) wygrała w ćwierćfinale turnieju WTA w Seulu z belgijką Kirsten Flipkens (106. WTA) 6:2, 6:3 i zagra w półfinale turnieju w Korei Południowej.

Magda Linette nie dała żadnych szans Kirsten Flipkens i w szybkim tempie awansowała do półfinału turnieju WTA w Seulu. Mecz trwał godzinę i 22 minuty, a Polka pozwoliła Belgijce na wygranie zaledwie pięciu gemów. Pierwszego seta zawodniczka z Poznania wygrała do dwóch, zaś drugiego do trzech. Nasza zawodniczka imponowała spokojem i pewnie wykorzystywała błędy rywalki. Polka bardzo dobrze uderzała z “returnu”, ale przede wszystkim pilnowała własnego serwisu.

W półfinale rywalką naszej zawodniczki będzie Jekatierina Aleksandrowa (39. WTA). Mecz z reprezentantką Rosji zaplanowany jest na sobotę 21 września jako drugi w kolejności od godz. 7:00 polskiego czasu. Wcześniej o finał powalczą Chinka Yafan Wang (58. WTA) i Czeszka Karolina Muchova (45. WTA).