Reklama
Strona głowna Gwiazdy Małgorzata Kożuchowska o niełatwym macierzyństwie!

Małgorzata Kożuchowska o niełatwym macierzyństwie!

od Damian Kowal
Reklama
Małgorzata Kożuchowska wypowiedziała się na temat macierzyństwa. Jak sama zdradziła nie było ono najłatwiejsze i nie należało początkowo do najprzyjemniejszych…

O macierzyństwie zdecydowała się wypowiedzieć na łamach magazynu VIVA. Jaś urodził się siedem lat po ślubie.

Dopiero teraz, kiedy Jaś skończył już pięć lat, mam w sobie zgodę na to, by opowiedzieć, że pierwsze dwa lata jego życia i bycie mamą, w dodatku intensywnie pracującą, to było prawdziwe wyzwanie. Zupełnie nowe doświadczeniem niezwykle silne, skrajne emocje. Z jednej strony uruchomiły się we mnie nieprawdopodobne pokłady miłości, […] z drugiej strony czułam się przytłoczona. Z każdym dniem mocniej do mnie docierało, że nie jestem już taka niezależna jak kiedyś.

Zaledwie trzy miesiące po porodzie aktorka wróciła na plan:

Są kobiety, którym macierzyństwo przychodzi łatwo, organicznie. Ja nie miałam takiego szczęścia. Poza tym już moja ciąża była trudna. Byłam na lekach, spuchnięta, przytyłam. Przez ponad rok nie mogłam do siebie dojść. Zawsze byłam raczej szczupła, a tu nic nie mogłam zrobić. Małgosi matce to nie przeszkadzało. Małgosi aktorce – już tak. Każdy kostium był dla mnie za mały, we wszystkim wyglądałam źle. A tu plan, zdjęcia, konferencje prasowe.

Najcięższe na początku było dla niej karmienie. Jednak to, że Jaś wyrósł na zdrowego chłopca wszystko wynagrodziło jej ciężkie momenty:

Jaś rósł zdrowo i to było najważniejsze, a każdy kolejny krok milowy w jego rozwoju wynagradzał mi mój wysiłek. Pierwszy krok: zaczął się uśmiechać. Potem raczkować, potem powiedział „mama”. To było moim motorem, łagodziło zmęczenie, dawało poczucie sensu, usprawiedliwienie, że pracując, nie robię mu krzywdy.

Najważniejsze, że wszystko jest już w porządku!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Małgorzata Kożuchowska (@malgorzatakozuchowska_)

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz