Strona głowna Sport Manchester City zwycięża w ligowym klasyku

Manchester City zwycięża w ligowym klasyku

W hitowym starciu 13. kolejki Premier League Manchester City pokonał na własnym stadionie Chelsea 2:1. Bramki dla gospodarzy zdobył Kevin De Bruyne oraz Riyad Mahrez. Honorowe trafienie dla gości z Londynu zdobył Francuz N’Golo Kante.

Spotkanie nie rozczarowało. Od pierwszej minuty kibice oglądali spotkanie z dużą liczbą sytuacji. Były też bramki. Strzelać zaczęła Chelsea. Konkretnie N’Golo Kante, który wyprowadził drużynę na prowadzenie w 21. minucie. Chwilę później był już remis, bo w 29. minucie do wyrównania doprowadził Kevin De Bruyne. Gospodarze po tym golu poszli za ciosem. W 37. minucie solową akcję skutecznym strzałem zakończył Riyad Mahrez. W drugiej połowie, choć nie padły już żadne bramki, mecz nadal dobrze się oglądało. Doliczony czas drugiej połowy to gol dla Manchesteru. Piłkę do siatki Kepy Arrizabalagi wpakował jeszcze Raheem Sterling, ale po sprawdzeniu sytuacji na VAR, sędzia dopatrzył się minimalnego spalonego.

Wygrana 2:1 sprawia, że Manchester City przeskoczył Chelsea w tabeli i jest trzeci. Po 13. kolejkach prowadzi Liverpool, który ma osiem punktów przewagi nad Leicester City.