Reklama
Strona głowna Ogólne Manchester United zainteresowany polskim bramkarzem!

Manchester United zainteresowany polskim bramkarzem!

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Już od dłuższego czasu plotkuje się o tym, że Manchester United chce kupić Wojciecha Szczęsnego. Jak informuje włoski dziennikarz Romeo Agresti, Juventus Turyn nie chcę sprzedawać polskiego zawodnika. Klub chcę złożyć Szczęsnemu ofertę przedłużenia kontraktu do 2024 roku.

Latem 2017 roku Juventus kupił Wojciecha Szczęsnego za zaledwie 14 milionów euro. W debiutanckim sezonie w Turynie grał na zmianę z Gianluigim Buffonem, ale już w rozgrywkach 18/19 Polak został – obok Giorgio Chielliniego i Cristiano Ronaldo – najlepszym zawodnikiem mistrzów Włoch. W obecnych rozgrywkach wciąż jest pierwszym bramkarzem.

Obecna umowa Szczęsnego wygasa w 2021 roku, a bramkarz obecnie zarabia 3.5 mln euro rocznie. Wśród golkiperów w Serie A tylko Gianluigi Donnarumma z Milanu może liczyć na lepsze zarobki – 6 mln euro. Polak mógłby przebić Włocha, gdyby odszedł do Manchesteru United. Co prawda Czerwone Diabły niedawno przedłużyły kontrakt z obecną “1” – Davidem de Geą, ale temat transferu Szczęsnego wraca jak bumerang.

Romeo Agresti twierdzi jednak, że Polak prawdopodobnie przedłuży umowę z Juventusem, który planuje mu zaoferować nieznaczną podwyżkę i kontrakt do końca czerwca 2024 roku.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz