Manuel Turizo wślizguje się na numer 1 Na Tropical Airplay Chart Z „La Bachata”

Manuel Turizo zajął drugie miejsce na Billboard’s Tropical Airplay chart-i pierwszy jako główny artysta-jako „la Bachata” wznosi się z nr 4, aby prowadzić Aug. 6-datowany ranking.

„La Bachata” wysyła Don Omar, Wisin i Gente de Zona „Soy Yo”do nr 3 po czterech kolejnych tygodniach kierowania. „Bachata”, wydany 26 maja za pośrednictwem La Industria / Sony Music Latin, zebrał 5,6 miliona wrażeń publiczności w USA w tygodniu kończącym się 31 lipca, według Luminate, wzrost o 18% w stosunku do poprzedniego tygodnia.

Nowy mistrz jest kolejnym osiągnięciem dla La Industria imprint, który twierdzi, że jest pierwszym numerem 1 Na Tropical Airplay wśród czterech tytułów, począwszy od pierwszego miejsca w 2015 roku z numerem 17 high „Travesuras”Nicky Jam. Od tego czasu wytwórnia umieściła dwie inne Top 10, również przez Nicky Jam: „El Perdón „z Enrique Iglesiasem (nr 5, 2015) i” Hasta El Amanecer ” (nr 6, 2016).

Z ruchem” bachaty ” 4-1 Turizo po raz drugi schodzi na szczyt. Wcześniej spędził czas na szczycie jako występ w ” Déjala Que Vuelva „Piso 21, który dominował przez dwa tygodnie w 2018 roku, zanim Tropical Airplay zmienił się z stacji na stricte oparty na gatunku.

„La Bachata” jest trzecim bachata utwór nietradycyjnego artysty tropikalnego, który w 2022 roku zawładnął Tropical Airplay, po „La Fama” Rosalíi z The Weeknd, a także „Te Espero” Prince Royce ’ a i Marii Becerry na szczycie listy przez dwa tygodnie podczas podsumowań z 14 maja do 4 czerwca. W sumie cztery utwory bachaty wylądowały na 1. miejscu w tym roku: Romeo Santos dołącza do grupy z 10-tygodniowym mistrzem „Sus Huellas”(od lutego. 26-datowany ranking).

Po nowej koronacji Turizo, Kolumbijczyk twierdzi, że jego najwyższy ranking w all-genre Latin Airplay tally od ponad roku: piosenka notuje 20-12, taką samą pozycję, jaką zajmował po raz ostatni, gdy „Amor en Coma” z Malumą, osiągnął 12.miejsce w lipcu 2021 roku.

Oprócz wzmocnienia airplay, „Bachata” poprawia się również na all-metric Hot Latin Songs chart, wchodząc do top 25 (32-25), z 22% wzrostem strumieni. W tygodniu kończącym się 28 lipca piosenka wygenerowała 1,99 emisji w USA.

Pierwszy dla Giovanny Ayala

Na latynoskich listach przebojów, Giovanny Ayala, wokalista Tijuany, zajmuje pierwsze miejsce w Top 10 na regionalnym Mexican Airplay z piosenką ” Quién Se Apunta?”z Luizem R. Conriquezem, gdy piosenka podnosi się o 13-10%, zwiększając oglądalność o 26%, do 3,9 miliona.

Na siereño utwór, skomponowany przez Ayalę i Luisa Ignacio Mexíę, daje Conriquezowi drugą pozycję w top 10. Swoje Dziewicze top 10 w hist first try, Z „El Buho” we wrześniu. 2021 (nr 6).

W 2018 roku Ayala zdobył najwyższą pozycję w zestawieniu pięciu pozycji, sięgając po swoją pierwszą rolę w „No Te Ilusiones Tanto” Adriela faveli (nr 34).

Bizarrap będzie przemawiał na Billboard Latin Music Week w kultowym songwriter Q&A prezentowanym przez Sony Music publishing. Zarejestruj się na www.billboardlatinmusicweek.com

ps-tropical-airplay-chart/”target=” _blank ” rel = „noopener” >Źródło

Bądź na bieżąco i obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News
Exit mobile version