Reklama
Strona głowna Gwiazdy Margaret w wywiadzie ogłosiła ,że odchodzi od kościoła

Margaret w wywiadzie ogłosiła ,że odchodzi od kościoła

od Karolina Melon
Reklama
Margaret w wywiadzie, którego udzieliła kilka miesięcy temu zdradziła, że zamierza odejść od kościoła.Do podjęcia decyzji o apostazji miały nakłonić ją doświadczenia związane z religią katolicką.

“Mam takie wspomnienie z okresu nastoletniego. Gdy jeszcze regularnie byłam przymuszana do chodzenia do kościoła i co tydzień spowiadałam się z masturbacji. LOL. Of course I did. Z perspektywy czasu przeraża mnie, jak bardzo poznawanie własnego ciała było i jest stygmatyzowane – wyznała gwiazda.

Jej wyznanie poruszyło Polaków do tego stopnia,, że zainteresowali się tematem. Wyszło to podczas podsumowania roku przez Google Trends.

“Co w zeszłym roku spowodowało największy wzrost zainteresowania Polaków tematem apostazji? Nie film “Tylko Nie Mów Nikomu”. Nie bzdury wygadywane przez abp Jędraszewskiego. A wywiad Margaret dla “Playboya” – czytamy na Facebooku.

Piosenkarka swoim wyznaniem wzbudziła zainteresowanie, ale czy odsunęła się od Kościoła.

Dla zainteresowanych apostazja jest to całkowite zerwanie łączności z Kościołem i ekskomunika, która powstaje automatycznie na mocy prawa kanonicznego. Osoba taka nie może uczestniczyć w obrzędach sakramentalnych i sprawować kościelnych urzędów, ale pozostaje członkiem Kościoła. Decyduje o tym chrzest, którego się nie usunie.

 

Materiały prasowe

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz