Maria Peszek z krytycznym nastawieniem do Polski i Polaków!

Instagram / mariapeszek_official

Maria Peszek udzieliła stanowczego wywiadu w którym krytycznie oceniła Polskę i zamieszkujący ją naród.

Gwiazda ubolewa w rozmowie, że w naszym kraju panuje wszechobecna coraz większa nietolerancja. Mówi tutaj między innymi o osobach homoseksualnych. W rozmowie z Onetem stwierdziła:

Mam problem z poczuciem przynależności do jakiejkolwiek wspólnoty. Jedyna do której mi blisko to właśnie środowisko LGBT+. Łączy nas pokrewieństwo losów, doświadczeń. Doświadczyłam w życiu tylu wyrazów wykluczenia, że naprawdę rozumiem ten stan. Nie byłam wykluczana dlatego, że jestem osobą homoseksualną, bo nie jestem. Natomiast wybory życiowe jakich dokonuję mocno wykraczają poza społecznie obowiązującą normę.

Maria Peszek od blisko dwudziestu sześciu lat żyje w konkubinacie. Przyznała, że w Polsce jest to bardzo ciężkie.

Jestem ateistką i głośno mówię, że to najważniejszy filar mojego człowieczeństwa. Żyję w związku nieusankcjonowanym żadną religią czy stanem cywilnym od 26 lat pomimo uciążliwości prawnych jakie oznacza w Polsce konkubinat. Z wyboru, choć nie była to łatwa i pozbawiona smutku decyzja nie mam dzieci. Uważam się za patriotkę i nie jest mi obojętne, jak wygląda ten kraj. Mam poczucie obowiązku, od niczego się nie uchylam. A jednocześnie mówię o tym, że jest to jedna z najciemniejszych ojczyzn, jaką można sobie wylosować.

Zgadzacie się ze zdaniem Peszek?

Bądź na bieżąco i obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News
Exit mobile version