Reklama
Strona głowna Gwiazdy Martynie Wojciechowskiej internauta zarzuca kłamstwo

Martynie Wojciechowskiej internauta zarzuca kłamstwo

od Karolina Melon
Reklama
Martyna Wojciechowska od 10 lat ma swój program “Kobieta na krańcu świata”. Obecnie przyszedł czas na nowy sezon. W poście napisała co będzie w najnowszym odcinku.

“To hermetyczny świat, do którego ludzie z zewnątrz, a szczególnie kobiety zwykle nie mają wstępu. Tę dzielnicę Jerozolimy, Mea Sharim, zamieszkuje społeczność ultra ortodoksyjnych Żydów, którzy przestrzegają surowych zasad. Nie docierają tu raczej informacje ze świata świeckiego. Telefony komórkowe muszą być… koszerne (służą tylko do dzwonienia), nie ma telewizji, zakazany jest internet. Głównym źródłem wiedzy jest Tora. A jedynym właściwym źródłem informacji – rozwieszone na ulicach plakaty.

Z jej relacją nie zgadza się internauta, który mieszkał w tej dzielnicy i nigdy nie spotkał się z taka sytuacją.

“Niestety nie zgadzam się z Panią i tym, co Pani pisze. W sierpniu mieszkałem w Mea Sharim. Był internet, są banki, są sklepy, są turyści i mnóstwo miłych i porządnych mieszkańców. Proszę nie rozpowszechniać informacji, które rozmijają się z prawdą – skomentował post Martyny.

Martyna w odpowiedzi napisała.

“Ten program konsultowali najlepsi specjaliści w tym temacie. Ultra ortodoksyjni Żydzi w te miejsca nie wchodzą. Zapraszam do obejrzenia odcinka w niedzielę, mam nadzieję, że damy radę dobrze przybliżyć temat – odpowiedziała.

Do sporu dołączyła internautka, która uważa, że oboje mają rację.

“Ja również mieszkałam tam aż przez dwa lata. I muszę powiedzieć, że zarówno Pani Martyna jak i Pan mają rację. Oczywiście, że są banki, sklepy i internet, ale społeczność ortodoksyjnych Żydów nie korzysta z internetu. Mają tzw. koszerne telefony bez dostępu do internetu, co nie znaczy, że turysta będąc na tej ulicy, nie mógłby z niego skorzystać. A turyści owszem są, ale ubrani odpowiednio, aby się nie wyróżniać i nikogo nie obrazić wyglądem.

Materiały prasowe

 

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz