Reklama
Strona głowna Gwiazdy Meghan i Harry odchodzą z dworu królewskiego!

Meghan i Harry odchodzą z dworu królewskiego!

od Seo Seo
Reklama
Meghan i Harry odchodzą z dworu królewskiego

Świat obiegła szokująca informacja! Książę Harry i Meghan Markle podjęli kontrowersyjną decyzję i postanowili zrezygnować z funkcji, jakie pełnili w rodzinie królewskiej. Swoją decyzją podzielili się ze swoimi fanami na Instagramie.

Harry i Meghan odcinają się od rodziny królewskiej?

Jak dowiadujemy się z postu zamieszczonego przez Harry’ego i jego małżonkę, zdecydowali się oni na rezygnację z pełnionych obowiązków na dworze królewskim. Oczywiście taka decyzja oznacza także rezygnację z przywilejów, jakie wiążą się z funkcjami pełnionymi w rodzinie królewskiej. W konsekwencji Harry i Meghan nie będą otrzymywać wynagrodzenia, które należne jest członkom rodziny królewskiej. Czym para uzasadnia swoją decyzję? W swoim sensacyjnym oświadczeniu Harry i Meghan tłumaczą, że chcieliby osiągnąć niezależność finansową. Jednak podejrzewamy, że najważniejszym czynnikiem, jaki miał wpływ na ich decyzję był syn. Para książęca przyznała, że chcą wychować syna zarówno w kulturze brytyjskiej, jak i amerykańskiej. Meghan i Harry nie ukrywają, że chcieliby spędzać czas zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Stanach Zjednoczonych.

View this post on Instagram

“After many months of reflection and internal discussions, we have chosen to make a transition this year in starting to carve out a progressive new role within this institution. We intend to step back as ‘senior’ members of the Royal Family and work to become financially independent, while continuing to fully support Her Majesty The Queen. It is with your encouragement, particularly over the last few years, that we feel prepared to make this adjustment. We now plan to balance our time between the United Kingdom and North America, continuing to honour our duty to The Queen, the Commonwealth, and our patronages. This geographic balance will enable us to raise our son with an appreciation for the royal tradition into which he was born, while also providing our family with the space to focus on the next chapter, including the launch of our new charitable entity. We look forward to sharing the full details of this exciting next step in due course, as we continue to collaborate with Her Majesty The Queen, The Prince of Wales, The Duke of Cambridge and all relevant parties. Until then, please accept our deepest thanks for your continued support.” – The Duke and Duchess of Sussex For more information, please visit sussexroyal.com (link in bio) Image © PA

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Meghan i Harry uciekają od mediów?

Wiele osób dopatruje się przyczyny tej zaskakującej decyzji w ostatnim konflikcie Meghan Markle z tabloidami. Kilka tygodni temu Meghan pozwała jeden z brytyjskich magazynów za znaczne naruszenie prywatności. Oczywiście Harry stanął w obronie swojej żony. Nic w tym dziwnego — paparazzi zniszczyli przecież życie jego mamy, księżnej Diany. Już po tym medialnym zamieszaniu Meghan i Harry postanowili odciąć się od sprawy i wyjechali do Kanady. Tam też spędzili Święta Bożego Narodzenia w towarzystwie mamy Meghan i kameralnego grona przyjaciół.

Reakcja na odejście Meghan i Harry’ego z dworu królewskiego

Meghan i Harry zapewniają na swoim profilu, że swoją decyzję w pełni skonsultowali z Królową Elżbietą II. Jednak sama królowa wydawała się zaskoczona tą decyzją i jeszcze nie wydała oficjalnego oświadczenia. A co na to Brytyjczycy? Zdania są podzielone — część osób gratuluje parze odwagi i niezależności. Jednak na Instagramie książęcej pary pojawiły się także negatywne komentarze, pełne ostrej krytyki — szczególnie że swoją decyzję ogłosili dzień przed urodzinami Kate!

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz