Reklama
Strona głowna Ogólne Michal Doleżal ogłosił skład na PŚ w Kuusamo

Michal Doleżal ogłosił skład na PŚ w Kuusamo

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Michał Doleżal wybrał skład na PŚ w Kuusamo. Trener polskiej kadry zdecydował, że do Finlandii pojedzie kadra A oraz Klemens Murańka, który latem wywalczył dodatkowe, siódme miejsce dla Polski i w przedsezonowych treningach był zdecydowanie najlepszym skoczkiem rezerw.

Michał Doleżal tuż po konkursie ogłosił skład Polski na kolejny weekend Pucharu Świata w skokach narciarskich. Do Kuusamo pojadą: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Jakub Wolny, Stefan Hula, Klemens Murańka i jeśli wszystko będzie dobrze ze zdrowiem, to także Piotr Żyła. Do Kuusamo pojedzie Klemens Murańka. Na obozach skakał dobrze i takie informacje miałem od trenera Maciusiaka. “To była wspólna decyzja. Ważne było również to, że to miejsce sobie po prostu wywalczył” – powiedział po zawodach Michał Doleżal.

Wybór Klemensa Murańki może niektórych zaskoczyć, bo do konkursu w Wiśle weszli Paweł Wąsek (39.) i Aleksander Zniszczoł (44.) z kadry B. Paweł Wąsek przyznał jednak, że Klemens zasłużył na szansę, bo przed zimą skakał zdecydowanie najlepiej, a kwalifikacje były po prostu pechowe w jego wykonaniu. 

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz