Strona głowna Ogólne Mistrz Polski wygrywa w Krakowie!

Mistrz Polski wygrywa w Krakowie!

Wisła Kraków przegrała przed własną publicznością z Piastem Gliwice 1:2 (0:1). Bohaterem spotkania został Piotr Parzyszek, który zdobył dwie bramki dla mistrzów Polski. Krakowianie kończyli spotkanie w osłabieniu, ponieważ dwie żółte kartki otrzymał strzelec jedynej bramki – David Niepsuj.

Spotkanie było rozgrywane w Krakowie jednak faworytem od samego początku byli gliwiczanie. Piast przed spotkaniem plasował się na siódmym miejscu, zaś Wisła była trzynasta. Dodatkowym aspektem była plaga kontuzji, która panuje w “Białej Gwieździe”. Kontuzjowani są m.in Błaszczykowski, Janicki czy Basha.

Piast na prowadzenie wyszedł w 26. minucie. Dośrodkowanie Kirkeskova skutecznie wykorzystał Parzyszek, który strzałem głową nie dał szans Buchalikowi. Wynik do przerwy się już nie zmienił. Kilka minut po przerwie mieliśmy już dwubramkowe prowadzenie gliwiczan. Tym razem dośrodkowywał Hateley, a Parzyszek kolejny raz zdobył bramkę strzałem głową. Wisła kontaktowe trafienie zanotowała w 56. minucie, a zrobił to David Niepsuj, który kilkanaście minut później dostał drugą żółtą kartkę, a w konieczności czerwoną. Wynik do końca spotkania pozostał już bez zmian.