Reklama
Strona głowna Gwiazdy Msza żałobna w intencji Piotra Wożniaka-Staraka. Kazanie zostało wygłoszone przez ks. Kazimierza Sowę

Msza żałobna w intencji Piotra Wożniaka-Staraka. Kazanie zostało wygłoszone przez ks. Kazimierza Sowę

od Karolina Melon
Reklama
W czwartek 29 sierpnia została odprawiona msza żałobna Piotra Wożniaka-Starak. Kazanie wygłosił przyjaciel zmarłego ks.Kazimierz Sowa.

“Świat, w którym funkcjonował nie jest łatwy, nawet dla kogoś, kto nazywa się Piotr Woźniak-Starak – mówił ks. Sowa.

Ks. Kazimierz to bliski przyjaciel Piotra przypomniał,że najbardziej lubił ,gdy do niego mówiono “Braszku”.

“Kochał życie, a życie kochało jego. Był także tym, który się dzielił życiem, z każdym kto się znalazł w jego otoczeniu. Robił to w naturalny sposób. Nic więc dziwnego, że tak wielu z nas cieszyło się jego obecnością. Był pełen energii i życia. Doświadczał tego każdy. Komu potrzebna jest śmierć w tak młodym wieku? Czy to ma jakiś sens? (…) Jesteśmy przepełnieni bólem, ale też jakąś pretensją, żalem. Mamy prawo ten ból wyrzucić z serca. To jest ludzkie, normalne, gdy śmierć staje się wrogiem naszego poczucia sprawiedliwości i szczęścia.”

W kazaniu nie zapomniał również o żonie zmarłego Agnieszce Wożniak-Starak.

“Jeśli prześledzimy nekrologi i wspomnienia, które ukazały się przez ostatnie dni, z tym wspaniałym, Agnieszko, Twoim wyznaniem dzisiaj, to dowiemy się, a właściwie przypomnimy sobie, że Piotr był po prostu dobrym człowiekiem. I ludzie dziękują mu za to, co dobrego się zdarzyło dzięki jego życiu także u nich. W tej lawinie wspomnień wybija się właśnie to jedno: był wrażliwy i dobry. Czy to wystarcza człowiekowi? Pan Bóg o tym wie”.

Na koniec dodał.

“Piotrek był po prostu dobrym człowiekiem. Ludzie dziękowali mu za to, co dobrego się zdarzyło w ich życiu”

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz