Strona głowna Ogólne Najgorszy wynik Guardioli od początku swojej kariery

Najgorszy wynik Guardioli od początku swojej kariery

Manchester City pokonał Chelsea Londyn 2:1 w sobotnim hicie Premier League. Co zaskakujące – to Chelsea dłużej utrzymywała się przy piłce. Od kiedy Pep Guardiola został trenerem, jego zespół nie miał piłki tak rzadko – przez 46,74 proc. meczu.

Mecz kolejki na Etihad Stadium nie rozczarował. Od pierwszej minuty kibice oglądali spotkanie z dużą liczbą sytuacji. Były też bramki. Strzelać zaczęła Chelsea. Konkretnie N’Golo Kante, który wyprowadził drużynę na prowadzenie w 21. minucie. Chwilę później był już remis, bo w 29. minucie do wyrównania doprowadził Kevin De Bruyne. Gospodarze po tym golu poszli za ciosem. W 37. minucie solową akcję skutecznym strzałem zakończył Riyad Mahrez.

Styl gry jaki Guardiola narzuca zespołom, które prowadzi, jest niezwykle charakterystyczny. Podobnie jak jego Barcelona grał później Bayern Monachium i Manchester City. Drużyny te wymieniają wiele podań i niemal zawsze mają większe posiadanie piłki niż rywale. Mecz z Chelsea był dla Katalończyka 381. w karierze i w żadnym z nich jego zespół nie posiadał piłki tak rzadko. W sobotę Manchester City miał piłkę tylko przez niecałe 47 proc. meczu (46,74 proc).