Reklama
Strona głowna Ogólne Nie żyje pięciokrotny złoty medalista igrzysk

Nie żyje pięciokrotny złoty medalista igrzysk

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Kieran Modra, pięciokrotny złoty medalista igrzysk paraolimpijskich, zginął po potrąceniu przez auto podczas jazdy na rowerze. Miał 47 lat.

Kieran Modra to legenda australijskiego paraolimpizmu. Niestety zginął po zderzeniu z samochodem. Niewidomy Australijczyk we wtorek jeździł na rowerze niedaleko Adelajdy na południu Australii. Siła uderzenia była tak duża, że 47-latek zmarł po przewiezieniu go do szpitala. W swojej karierze aż 8-krotnie brał udział w igrzyskach paraolimpijskich. Po raz pierwszy w 1988 roku w Seulu, po raz ostatni trzy lata temu w Rio de Janeiro. Konkurował aż w trzech dyscyplinach – kolarstwie torowym, pływaniu i lekkoatletyce. Zdobył aż 10 medali, z czego pięć było złotych.

Lynne Anderson, szefowa australijskiego komitetu paraolimpijskiego, poinformowała, że informacja o śmierci Modry zszokowała całą australijską społeczność. “Jesteśmy kompletnie zszokowani i zdruzgotani. Kieran jest gigantem australijskiego paraolimpizmu, nie tylko z powodu jego sukcesów, ale także z powodu jego wkładu w ruch paraolimpijski na przestrzeni lat” dodała Anderson.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz