Strona głowna Ogólne Novak Djoković bez szans w starciu z Federerem

Novak Djoković bez szans w starciu z Federerem

Roger Federer pokonał Novaka Djokovicia 6:4, 6:3. Dzięki temu zwycięstwu zapewnił sobie awans do półfinału ATP Finals w Londynie.

To był decydujący mecz dla obu tenisistów, ponieważ Novak Djoković, jak i Roger Federer pokonali Matteo Berrettiniego, ale przegrali z Dominikiem Thiemem. Wobec tego wiadomo było, że zwycięzca awansuje do półfinału, za to przegrany odpadnie z turnieju. Roger Federer od początku starcia grał kapitalnie i w trzecim gemie przełamał swojego rywala, wygrywając seta do 4. Imponujący był zwłaszcza jego serwis. Szwajcar przełamał Djokovicia w piątym i dziewiątym, ostatnim gemie drugiego seta. W ten sposób Federer zrewanżował się Serbowi za porażkę w tegorocznym finale Wimbledonu po pięciosetowym thrillerze. Czwartkowe starcie było 49. meczem obu panów – Djoković prowadzi 26:23.

Zwycięzcą grupy B został Thiem, który w czwartkowym spotkaniu przegrał z Berrettinim 6:7(3), 3:6. W grupie A dwa punkty ma Stefanos Tsitsipas, a po punkcie mają Alexander Zverev i Rafael Nadal. Oba spotkania przegrał za to Daniił Miedwiediew. W piątek Tsitsipas zmierzy się z Nadalem, a Zverev z Miedwiediewem.