Nowa Jazda Disneya „Księżniczka i Żaba” to „List miłosny do Nowego Orleanu”

Księżniczka Tiana oficjalnie debiutuje w Disneylandzie i Walt Disney World. W czerwcu 2020 roku zespół Disney ’ s Imagineering ogłosił, że trwają plany zastąpienia Splash Mountain przejażdżką w stylu „Księżniczka i Żaba”zarówno w parku Disneyland w Kalifornii, jak i w parku Magic Kingdom na Florydzie. 1 lipca parki podzieliły się sneak okiem na przygodę Tiany Bayou, nową jazdę inspirowaną Luizjaną.

Dlaczego Disney zastępuje Splash Mountain księżniczką i żabą?

Plany ponownego wyobrażenia klasycznej przejażdżki w parku tematycznym pochodzą z krytyki ze strony odwiedzających park, którzy wskazali na rasistowskie pochodzenie przejażdżki. Fani Disneya zorganizowali nawet petycję, która została podpisana przez ponad 21 000 osób, nalegając, aby park zmienił temat jazdy. „Podczas gdy jazda jest uważana za ukochaną klasykę, jej historia i fabuła są przesiąknięte niezwykle problematycznymi i stereotypowymi rasistowskimi tropami” – czytamy w petycji. „Istnieje ogromna potrzeba różnorodności w parkach, a to może pomóc zaspokoić tę potrzebę.”

„Tiana jest nowoczesną, odważną i silną kobietą, która realizuje swoje marzenia i nigdy nie traci z oczu tego, co naprawdę ważne.”

Inspiracją dla filmu był film Disneya „Song of the South” z 1946 roku, który słusznie został skrytykowany za obraźliwe portrety czarnej społeczności. Disney trzymał film w zamknięciu przez dziesięciolecia i wykluczył go z oferty filmów dostępnych na Disney+, co sprawia, że decyzja o zmianie motywu Splash Mountain jest długo oczekiwana. „Nowa koncepcja jest integracyjna — Taka, z którą wszyscy nasi goście mogą się połączyć i zainspirować, i mówi o różnorodności milionów ludzi, którzy odwiedzają nasze parki każdego roku”, czytamy w oświadczeniu Disneya.

Jaka będzie nowa księżniczka Disneya i Żaba?

Według Disneya, Nowa przejażdżka rozpocznie się tam, gdzie skończył się film, po ostatnim pocałunku księżniczki Tiany i księcia naveena. Po konsultacjach z naukowcami, szefami kuchni, muzykami i instytucjami kulturalnymi na rynku francuskim i w Zatoce Louisiana, twórcy wyobraźni wymyślili doświadczenie, które zachęci jeźdźców do dołączenia do Tiany i jej grającego na trąbce aligatora Louisa w „muzycznej przygodzie”, która celebruje Mardi Gras i zawiera nową oryginalną muzykę inspirowaną filmem.

„To świetna historia z silnym głównym bohaterem, osadzona na tle Nowego Orleanu i zatoki Louisiana.”

„Tiana jest nowoczesną, odważną i silną kobietą, która realizuje swoje marzenia i nigdy nie traci z oczu tego, co naprawdę ważne” – czytamy w oświadczeniu Disneya. „To świetna historia z silnym głównym bohaterem, osadzona na tle Nowego Orleanu i zatoki Louisiana.”

W sierpniu 2021 roku członkowie zespołów Walt Disney Imagineering i Walt Disney Animation Studios spotkali się w Nowym Orleanie w restauracji Dooky Chase ’ s. Jej założycielka, nieżyjąca już szefowa kuchni Leah Chase, była jedną z inspiracji dla księżniczki Tiany. Według bloga Disney Parks, Grupa zebrała się”, aby porozmawiać o wpływie Tiany w ciągu ostatniej dekady i procesie twórczym stojącym za nadchodzącą atrakcją, w tym o nowych technologiach, które wykorzystują Imagineers, aby ją ożywić. Pokolenia rodziny Chase powitały nas, podczas gdy szef kuchni Dook przygotowywał niektóre ze swoich słynnych gumbo. Usiedliśmy z córką Leah, Stellą Chase Reese, która podzieliła się tym ,że „połączenie dwojga, Muzyka i jedzenie, przynosi wszystkim radość i szczęście”.?”

1 lipca przedstawicielka Walta Disneya, Charita Carter dodała, że nowa Jazda to ” List miłosny do Nowego Orleanu.””Podobnie jak Muzyczne miasto, które zainspirowało tę atrakcję, drugi akt Tiany jest o społeczności pracującej w harmonii, aby osiągnąć coś niezwykłego”, dodaje Carter. „Przypomina nam o niezmiennej prawdzie, do której wszyscy możemy się odnieść:” jeśli każdego dnia robisz wszystko, co w twojej mocy, dobre rzeczy na pewno przyjdą ci na drogę. I to jest Melodia, do której wszyscy możemy śpiewać!”

Kiedy Disney ’ s Princess and the Frog Ride będzie otwarty?

Disneya” Księżniczka i żaba ” ma być otwarty dla publiczności pod koniec 2024 roku. Rzuć okiem na przygody Tiany Bayou-w tym księżniczki Tiany — i zobacz, co kilku aktorów głosowych z filmu z 2009 roku ma do powiedzenia na temat jazdy przed nami.

Źródło

Bądź na bieżąco i obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News
Exit mobile version