Reklama
Strona głowna Sport Oficjalnie: Arsene Wenger ma nową pracę.

Oficjalnie: Arsene Wenger ma nową pracę.

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Arsene Wenger który ostatnio był przymierzany do pracy w Bayernie Monachium, otrzymał nową posadę. Francuz został w środę dyrektorem ds. rozwoju futbolu na świecie – poinformowała Międrzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA).

Francuski szkoleniowiec był przymierzany w ostatnich dniach do przejęcia posady trenera Bayernu Monachium. Francuz przyznał, że byłby zainteresowany pracą w zespole mistrza Niemiec, jednak potrzebuje czasu do namysłu. Wszystko jednak wskazuje na to, że nie będzie nawet miał okazji do poważnego zastanowienia się. Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) poinformowała w środę, że Arsene Wenger został dyrektorem ds. rozwoju futbolu na świecie. Wśród jego obowiązków znajdzie się m.in. tworzenie i wdrażanie programów trenerskich i analiza meczów podczas największych turniejów FIFA.

Arsene Wenger swoje największe sukcesy odnosił w trakcie pracy w Arsenalu. Szkoleniowcem “Kanonierów” był przez długi okres, ponieważ 22 lata. W tym czasie udało mu się trzykrotnie zdobyć mistrzostwo Anglii, siedmiokrotnie wygrywał Puchar Anglii. Przed londyńskim klubem prowadził AS Monaco, gdzie udało mu się sięgnąć po tytuł mistrza Francji.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz