Reklama
Strona głowna Sport Oficjalnie: Artur Skowronek nowym szkoleniowcem Wisły Kraków

Oficjalnie: Artur Skowronek nowym szkoleniowcem Wisły Kraków

od Bartek Robaczkowski
Reklama
W czwartek Wisła Kraków poinformowała o rozstaniu z Maciejem Stolarczykiem. Nowym szkoleniowcem”Białej Gwiazdy” został Artur Skowronek, który w tym sezonie prowadził już pierwszoligową Stal Mielec. Obie strony niestety się rozstały z powodu lekkiego zamieszania.

Maciej Stolarczyk był pierwszym trenerem Wisły Kraków od półtora roku. Przetrwał z klubem dramatyczne wydarzenie ostatniej zimy, ale ostatnio drużyna pod jego kierunkiem zawodziła. Najpierw przegrała w Warszawie z Legią 0:7, a później w meczach z Rakowem i Arką też nie zdobyła punktu. Ostatnie zwycięstwo w ekstraklasie odniosła… 31 sierpnia. W czwartek, po 514 dniach pracy, Stolarczyk przestał pełnić funkcję pierwszego trenera Wisły, o czym klub poinformował na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Również w czwartek krakowski klub potwierdził, że pierwszą drużynę poprowadzi teraz Artur Skowronek. W sezonie 2018/2019 37-latek był trenerem pierwszoligowej Stali Mielec, z którą niemal awansował do PKO Ekstraklasy (3. miejsce w tabeli, 5 punktów straty do drugiego ŁKS-u). Ze stanowiskiem pożegnał się we wrześniu tego roku.

Pierwszym oficjalnym meczem Wisły pod wodzą Skowronka będzie wyjazdowe spotkanie ze Śląskiem Wrocław (24 listopada).

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz