Reklama
Strona głowna Sport Oficjalnie: Heynen trenerem włoskiego giganta!

Oficjalnie: Heynen trenerem włoskiego giganta!

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Vital Heynen, obecny selekcjoner reprezentacji Polski w siatkówce mężczyzn został trenerem wicemistrza Włoch – Sir Safety Perugia. Dla Belga będzie to pierwszy trenerski epizod z jakimkolwiek włoskim klubem.

Jakiś czas temu media sportowe informowały, że nasz selekcjoner może zostać także trenerem klubowym. Pisano wówczas, że chodzi o mocną drużynę z Włoch. Spekulowano wówczas, że jeśli z Perugii odejdzie obecny szkoleniowiec Lorenzo Bernardi, to najpoważniejszym kandydatem jest Belg. W barwach włoskiego giganta grają znane siatkarskie osobowości, m.in Aleksandar Atanasijević, Luciano De Cecco czy też Polak Wilfredo Leon. Ostatnim klubem Belga było niemieckie VfB Friedrichshafen, prowadzone przez trzy ostatnie sezony. Z pracy zrezygnował kilka tygodni temu, a sam trener powtarzał, “że jego priorytetem jest praca z Polską, jeśli związek będzie sobie życzył pracy z samą reprezentacją przystanę na tą decyzję”.

Poprzednim szkoleniowcem Sir Safety Perugia był Włoch Lorenzo Bernardi. Drużynę opuścił przez niesatysfakcjonujące wyniki. Liczono na mistrzostwo Włoch oraz triumf w Lidze Mistrzów, jednak w obu tych rozgrywkach Perugia przegrywała finały.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz