Reklama
Strona głowna Sport Oficjalnie: Polski bramkarz w PSG!

Oficjalnie: Polski bramkarz w PSG!

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Marcin Bułka podpisał dwuletni kontrakt z aktualnym mistrzem Francji. Jest to jeden z najważniejszych transferów polskich zawodników w obecnym okienku transferowym.

Na oficjalnej stronie Paris Saint-Germain możemy przeczytać “Paris Saint-Germain ma przyjemność ogłosić przybycie Marcina Bułki. Polski bramkarz podpisał dwuletni kontrakt ze stołecznym klubem do 30 czerwca 2021 roku”. Zawodnik dołączył do klubu na zasadzie wolnego transferu z Chelsea. Na temat tego transferu pierwsze informację pojawiły się już w maju, jednak na oficjalne potwierdzenie musieliśmy poczekać kilka tygodni.

Po podpisaniu umowy Bułka powiedział “Jestem bardzo zadowolony i zaszczycony mogąc dołączyć do Paris Saint-Germain. Ten klub jest znany z tego, że pozwala wielu młodym graczom zaprezentować swój potencjał. Po moim doświadczeniu w Anglii zrobię, co w mojej mocy, aby kontynuować moje postępy z fantastycznym składem, a zwłaszcza z najlepszymi bramkarzami. Nie mogę doczekać się poniedziałkowego treningu”

19 – letni bramkarz jest wychowankiem FCB Escola Varsovia, skąd w 2017 roku trafił do londyńskiej Chelsea, chociaż miał ofertę z FC Barcelony. Niestety nie udało mu się wystąpić w żadnym spotkaniu Premier League. Jedyne spotkania w pierwszej drużynie rozgrywał w przedsezonowych sparingach oraz w młodzieżowej drużynie. Z drużyną U-18 udało mu się dwukrotnie zdobyć mistrzostwo – 2017 oraz 2018 rok. Zanotował także 4 występy w Młodzieżowej Lidze Mistrzów w drużynie U-19.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz