Reklama
Strona głowna Gwiazdy Olbrychski ostro o konferencji ws. pedofilii

Olbrychski ostro o konferencji ws. pedofilii

od Damian Kowal
Reklama
Głos w sprawie niedawnej konferencji duchownych ws. pedofilii zabrał Daniel Olbrychski.

W wywiadzie z Elizą Michalik w programie Nie ma żartów stwierdził, że wypowiedzi hierarchów kościelnych były skandaliczne. Zauważył również, że sprawa pedofilii w kościele nadal jest lekceważona:

A teraz pedofilia, konferencja – patrzyłem – ręce opadały na to, gdzie ci hierarchowie wypowiadali się w sposób taki, że ja na miejscu rozsądnego prymasa Polski, jakim jest biskup Polak, to bym usunął ze stanu kapłańskiego tych biskupów, którzy lekceważyli ten problem, w sposób haniebny, karygodny i głęboko grzeszny

Aktor skrytykował działalność rozgłośni Tadeusza Rydzyka. Nazwał ją “szkodliwą społecznie”.

Nie pojawiło się nic takiego jak rozgłośnia toruńska za czasów PRL-u. To musiało zaistnieć i działać na szkodę tego społeczeństwa. Przecież to z Torunia szły hasła w momentach, gdy się decydowały losy polskie wstąpienia do NATO, do Unii, to ta rozgłośnia w sposób zdradziecki z punktu widzenia racji stanu stawała na głowie, żebyśmy do NATO i Unii nie weszli. I Kościół Katolicki na to sam nie reagował.

W rozmowie poruszono także temat podpisanej przez Rafała Trzaskowskiego karty LGBT.
Dalej redaktor Michalik zaczęła:

Chodzi o budowę schronisk dla dzieciaków wyrzucanych przez rodziców, bo są gejami – bite, maltretowane. Nie rozumiem, dlaczego Kościół nie może tego poprzeć, to jest chrześcijańskie

Daniel Olbrychski skomentował to słowami:

Zasmucające bardzo wszystko. Po prostu skandaliczny błąd Kościoła jako instytucji, ponieważ będzie tracił autorytet w tym kraju.

Jakie jest Wasze zdanie wobec powyższego?

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz