Reklama
Strona głowna Ogólne Orlen po sezonie pożegna się z Williamsem

Orlen po sezonie pożegna się z Williamsem

od Bartek Robaczkowski
Reklama
Po sezonie 2019 Robert Kubica wraz z Orlenem zakończą współpracę z Williamsem. Ekipa z Grove nie zostaje jednak bez pieniędzy, ponieważ już znalazła kolejnego sponsora. W przyszłym sezonie na bolidach brytyjskiego zespołu pojawi się logo firmy PONOS.

Kontrakt Roberta Kubicy w Williamsie wiązał się ze sporym zastrzykiem gotówki dla brytyjskiego teamu. Ekipa z Grove miała otrzymać od polskiego koncernu około 10 milionów euro. W połowie września polski kierowca wraz z prezesem Orlenu Danielem Obajtkiem ogłosili, że współpraca z Williamsem zakończy się wraz z ostatnim wyścigiem sezonu 2019.

Williams nie zamierzał długo czekać i już znalazł nowego sponsora. Będzie nim japońska firma PONOS, specjalizująca się w produkcji produkcji gier wideo na urządzenia mobilne. “Jesteśmy niezwykle szczęśliwi z powodu nawiązania współpracy z PONOS, firmą, która zapewnia swoim odbiorcom rozrywkę poprzez gry wideo. Cieszy nas możliwość kooperacji z japońskim biznesem. Chcemy, by nasz partner rozwijał swoją markę poprzez globalny sport, jakim bez wątpienia jest Formuła 1” – stwierdziła Claire Williams, szefowa brytyjskiego zespołu

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz