Reklama
Strona głowna Gwiazdy Para książęca otrzymuje ochronę

Para książęca otrzymuje ochronę

od Karolina Melon
Reklama
Para książęca od momentu rezygnacji z życia królewskiego nie schodzi z pierwszych stron gazet. Tym razem są na ustach Kanadyjczyków.  Przyjęli ich ciepło, ale jasno dali do zrozumienia, że nie będą finansować ich ochrony. Problem w tym, że mimo wycofania się z życia dworskiego nadal należą do rodziny królewskiej. Tym samym należy im się ochrona do końca życia nie zależnie gdzie będą mieszkać. Informacja ta jest potwierdzona przez Marka Stephens z londyńskiej kancelarii prawnej Howard Kennedy.

“Jeśli linia sukcesji królewskiej podąży swoją obecną ścieżką, to książę Harry pewnego dnia zostanie zarówno synem, jak i bratem króla Anglii. Tak więc jego potrzeby w zakresie bezpieczeństwa oraz potrzeby Meghan i syna Archiego staną się jeszcze bardziej istotne – czytamy.

Okazuje się, że koszty ochrony będą pokryte tak jak do tej pory czyli z podatków.

“Płacimy za bezpieczeństwo byłych polityków i ministrów rządowych, którzy mają dwa dni pracy w tygodniu. Więc jest to całkowicie uzasadnione, aby członek rodziny królewskiej przez całe życie miał ochronę – podsumował.

Na pewno ucieszy to mieszkańców Kanady, którzy w większości nie maja zamiaru opłacać ochrony dla królewskiej pary.

“Kanadyjczycy z przyjemnością witają księcia i księżną w Kanadzie, ale dali jasno do zrozumienia, że podatnicy nie powinni być zmuszani do wspierania ich podczas pobytu – poinformowała Kanadyjska Federacja Podatników.

Instagram/hrhofsussex

W tym wypadku nie będą pocieszeni obywatele Wielkiej Brytanii.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz