Strona głowna Ogólne Paweł Fajdek obronił tytuł mistrza świata!

Paweł Fajdek obronił tytuł mistrza świata!

Paweł Fajdek po raz czwarty z rzędu został mistrzem świata w rzucie młotem. Jest pierwszym w historii młociarzem, który zdobył aż tyle mistrzowskich tytułów. Pod względem złotych medali dogonił młociarkę Anitę Włodarczyk. Różnica jest taka, że Polka nie miała serii czterech złotych medali z rzędu. W gorszych nastrojach rywalizację zakończył Wojciech Nowicki, który uplasował się na czwartej pozycji.

Polski młociarz wygrał rywalizację z wynikiem 80.50 m, nad drugim zawodnikiem miał prawie dwa i pół metra przewagi. Co ciekawe każdy rzut polskiego zawodnika dałby mu złoty medal. Niestety na czwartym miejscu zawody zakończył drugi z naszych reprezentantów. Wojciech Nowicki z wynikiem 77.69 m uplasował się na czwartym miejscu. Ciekawostką jest, ze najlepszy dotychczasowy wynik w tym sezonie należał do… Nowickiego, było to 81.74 m.

Następną wielką imprezą na której nasi reprezentanci będą mogli znowu stanąć na podium będą przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w Tokio.