Reklama
Strona głowna Gwiazdy Pechowy powrót Roberta Kubicy!

Pechowy powrót Roberta Kubicy!

od Marcin Karwoski
Reklama
Robert Kubica po 8,5 rocznej przerwie, wrócił do wyścigów w  Formule  1. Niestety jego pierwszy wyścig był bardzo pechowy co mówi sam Robert.

Polski kierowca start zaczął od zjazdu do pit stopu. Kolizja w pierwszych minutach z Pierrem Gaslym, zmusiła go do wymiany przedniego skrzydła bolidu oraz opon na średnie. Robert Kubica ukończył wyścig na ostatnim, 17 miejscu. Sam Polak tłumaczy się:

– „Startowałem na najtwardszej mieszance i plan zakładał na patrzenie na to, co się dzieje w pierwszym zakręcie – powiedział tuż po wyścigu w wywiadzie z “Eleven Sports”. – Pierwsze odejście było dobre, potem nie było przyczepności. Pojechałem bezpiecznie, ale Red Bull zgarnął mi przednie skrzydło.”

-„Szkoda. Byłem zaskoczony, że na tej mieszance coś ugrałem w pierwszym zakręcie i na starcie. Musieliśmy zmienić skrzydło, a ono nie było w najlepszym stanie. Do tego podłoga też była uszkodzona. Pozytywne jest to, że ukończyliśmy wyścig„

-„Wiele osób dwa lata temu nie zakładało, że mogę ukończyć wyścig. Jechałem uszkodzonym autem, więc wynik jest jaki jest. Takie jest życie, tak już jest. Sobota nie była najlepszym dniem, ale w niedzielę wydarzyły się takie sytuacje na torze, że trzeba być zadowolonym”  dodał Kubica.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz