Strona głowna Sport Pewne zwycięstwo Dinama i Olympiakosu

Pewne zwycięstwo Dinama i Olympiakosu

Dinamo Zagrzeb oraz Olympiakos Pireus są bliscy awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Chorwacka ekipa pokonała Rosenborg 2:0, zaś Grecy pokonali FK Krasnodar aż 4:0. Rewanże w przyszłym tygodniu.

U trenera Nenada Bjelicy bywa tak, że jak wypada mecz eliminacji Ligi Mistrzów, to na trybunach ląduje Damian Kądzior. Tak było i tym razem. Piłkarze Dinama strzelanie rozpoczęli już w 8. minucie. Rzut karny wykorzystał napastnik Bruno Petković. Prowadzenie zostało podwyższone już dwadzieścia minut później. Na listę strzelców wpisał się Mislav Orsić. Zespół byłego trenera Lecha Poznań kontrolował mecz do ostatniego gwizdka grając prostą, a skuteczną piłkę.

Jeszcze lepiej poradził sobie klub z Grecji. Olympiakos wygrał 4:0 z Krasnodarem i w zasadzie rozstrzygnięcie dwumeczu znamy już po pierwszym meczu. Strzelcami bramek byli Miguel Guerrero, Daniel Podence oraz dwukrotnie Lazar Randjelović.

W ostatnim spotkaniu eliminacji Young Boys Berno zremisował z Crveną Zvezda 2:2.