Strona głowna Ogólne Pewne zwycięstwo Orlenu Wisły Płock

Pewne zwycięstwo Orlenu Wisły Płock

Orlen Wisła Płock pokonała Czechowskie Niedźwiedzie 34:28 w 7. kolejce Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Przy jednoczesnym, niespodziewanym remisie GOG z IFK Kristianstad, nasza drużyna zbliżyła się do awansu z grupy.

Czechowskie Niedźwiedzie, które wygrały pierwszy mecz między oboma zespołami 25:23, spotkanie w Płocku również rozpoczęły dobrze. Goście w pierwszych minutach prowadzili jedną bramką, jednak jak się okazało był to jedyny moment, w którym byli w stanie zagrozić Wiśle.

Z upływem minut płocczanie łapali coraz więcej luzu i nie tylko objęli prowadzenie, ale też powiększyli je do trzech goli i z taką przewagą schodzili na przerwę. Chwilę po przerwie wiślacy prowadzili już pięcioma bramkami, a niezagrożone prowadzenie dowieźli do końca, wygrywając ostatecznie 34:28. Zwycięstwo Wisły, przy jednoczesnym, niespodziewanym remisie GOG z IFK Kristianstad (37:37), spowodował że polska drużyna zbliżyła się do awansu z grupy. Na trzy kolejki przed końcem tej fazy rozgrywek w grupie D z 12 punktami prowadzi Dinamo Bukareszt. Drugi jest GOG z 9 punktami, a trzecia Wisła z siedmioma “oczkami”.

Jeśli płocczanie wygrają wszystkie pozostałe mecze, to awansują do kolejnej fazy rozgrywek. Wiśle pozostały do rozegrania wyjazdowe spotkania z IFK Kristianstad i Kadetten Schaffhausen oraz domowy mecz z GOG.