Reklama
Strona głowna Ogólne Pierwsze wydanie “Harry’ego Pottera” sprzedane. Dano 70 tys. funtów za książkę z błędem!

Pierwsze wydanie “Harry’ego Pottera” sprzedane. Dano 70 tys. funtów za książkę z błędem!

od Damian Kowal
Reklama
Niebywale rzadki egzemplarz książki “Harry Potter i Kamień Filozoficzny” sprzedano na aukcji w Wielkiej Brytanii za niespełna 70 tys. funtów. Jak okazało się w tytule na okładce pojawił się błąd.

W książce dopatrzono się również kilku innych pomyłek. Główną z nich jest błąd ortograficzny w tytule na odwrocie. Na tylnej okładce widnieje napis: “Harry Potter and the Philospher’s Stone”, gdzie powinien brzmieć: “Harry Potter and the Philosopher’s Stone”. Osobom korygującym zagubiła się litera “O”.

Przy korekcie nie dopatrzono się także powtórzenia różdżki na liście rzeczy, które bohater musi zabrać ze sobą bo Hogwartu. Pisarka posługuje się pisownią J.K. Rowling, a w książce pojawia się jej całe imię Joanne. Mała rzecz, a kolekcjonera z pewnością ucieszy. Nabywca powieści znajdzie również na jednej ze stron odręczny podpis autorki.

Książkę sprzedano w Bonhams. Jest to jeden z najstarszych domów aukcyjnych w Londynie. Dana książka to jeden z 500 egzemplarzy z pierwszej serii, wydrukowanej w 1997 roku.

Reklama
0 komentarz
0

Zobacz również

Zostaw komentarz